Blog

Total Bakım

GÖNDEREN 01/20/2021 YORUM YAPILMAMIŞ

Total Bakım ağzımız için oldukça koruyucu ve etkili bir bakım yöntemidir. Total Bakım: Diş bakımı, diş taşı temizliği, ağız kokusu hijyeni, dil temizliği ve diş minesini güçlendirici florid uygulanmasını içerir. Düzenli yapılan ağız bakımı tüm beden sağlığınız için oldukça önemlidir.

Dent Art Port Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde uyguladığımız total bakım tedavileri ile uzun yıllar sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz. Mükemmel ağız hijyeni için dişlerin yüzeyindeki diş taşından kurtulmak birinci öncelik olmalıdır. Diş taşı, dişleri lekeleyip renk değişikliğine neden olabilen kabuksu yapıda bir filmdir. 

total-bakim

Diş taşı birikintileri, diş yüzeyindeki plak tamamen temizlenmediğinde oluşur. Tükürükteki mineraller plakla birleştiğinde diş taşı olarak sertleşen kristaller oluşturacaktır. İlerleyen yaş ile beraber, diş taşları daha hızlı oluşur. Oluşan diş taşları için artık profesyonel bir diş hekiminin tedavi uygulamasına ihtiyacınız vardır.

Dent Art Port Diş Polikliniği’nde Total Bakım için Uygulanan 5 Yöntem

  • Ultrasonik aletler ile diş taşları temizlenir.
  •  Diş aralarındaki renk alan bölgeler temizlenir.
  • Özel boy ve çaplardaki fırçalar ve pat kullanılarak diş yüzeyleri cilalanarak renk alan bölgelerin rengi giderilir ve diş yüzeyleri daha parlak ve pürüzsüz hale getirilir.
  • Sigara ve kahve lekeleri. diş aralarında ulaşılması zor bölgelerde inatçı bir şekilde kalmışsa bu alanlar temizlenerek son kontroller yapılır.
  • Son olarak dişlere flor yüklemesi yapılarak dişler aşınmaya karşı güçlendirilir.

Hastaya uygun fırça ve macun önerilerek hijyen eğitim verilir.

Daha parlak gülüşler ve temiz bir nefes için Hemen Bize Ulaşın !

Yorum Bırakın

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba
Randevu oluşturmak ya da bizlere soru sormak için yazabilirsiniz.