Blog

Kanal Tedavisi

GÖNDEREN 01/20/2021 YORUM YAPILMAMIŞ

Kök kanal tedavisi (Endodonti olarak da adlandırılır), dişin altındaki kök bölmesinde bulunan doku enfeksiyon kaparsa, şiddetli ve sürekli ağrıya neden olabilir.  Bu enfeksiyon kök kanal sistemine yayılabilir ve sonunda apseye yol açarak büyük rahatsızlıklara neden olabilir. Kanal tedavisi yapılmazsa dişin çekilmesi gerekebilir.

Bu gibi durumlarda, bu semptomları hafifletmek ve daha fazla enfeksiyon riskini önlemek için endodontik tedavi veya kanal tedavisi gereklidir. Diş hekimlerimiz enfeksiyonun yayılmasını önlemek için kanal tedavisi uygular. Bu uygulama dişinizin mümkün olduğunca fazla kısmının korumasını sağlayacaktır..

Tedavinin amacı tüm enfeksiyonu kök kanalından uzaklaştırmaktır. Daha sonra herhangi bir enfeksiyonu önlemek için kök temizlenir ve doldurulur. Geçici bir dolgu yapılarak diş beklemeye bırakılır. Dişiniz bir sonraki randevunuzda kontrol edilir ve tüm enfeksiyon temizlendiğinde diş kalıcı olarak doldurulur. Kök tedavisi zaman alan bir uygulamadır bu yüzden tedavi süreciniz için doktorumuzla tedavi planlamasını önceden belirlemeniz gerekir.

Daha Sağlıklı Dişler İçin Hemen Bize Ulaşın!

Yorum Bırakın

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba
Randevu oluşturmak ya da bizlere soru sormak için yazabilirsiniz.