Blog

Invisalign (Şeffaf Plak) Nedir?

GÖNDEREN 05/15/2021 YORUM YAPILMAMIŞ

Invisalign , dişleri kademeli olarak uygun hizalamaya getirebilen şeffaf çıkarılabilir plastik hizalayıcıların kullanıldığı ortodontik bir tedavidir. Tedavi süresi sorunun ciddiyetine göre değişmekle birlikte genel olarak 6-18 ay arasında değişebilmektedir. ⁣⁣

Invisalign tedavisi, neredeyse görünmez, çıkarılabilir diş telleri ile gülümsemenizi gizli ve rahat bir şekilde dönüştürmenize olanak tanır. Hizalayıcılar yemek ve ağız hijyeni için çıkarılabilir . Bu, geleneksel diş tellerine göre önemli bir avantaj sunar. ⁣⁣

Invisalign hizalayıcılar tamamen şeffaftır. Herhangi bir metal tel ve ya braket kullanmadan dişlerinizi kademeli olarak düzeltmek için özel olarak üretilmiştir. 

DİŞ TELİ OLMADAN DİŞLER NASIL DÜZELİR?

Dişlerinizi bilgisayarda düzeltip, istediğiniz şekli 3 boyutlu yazıcıdan çıkardıktan sonra üzerine esnek şeffaf plak basarak invisalign plakları üretilir. Her plak 0,5 mm düzeltilmiştir ve bu düzelen plağı dişlerinize geçirdiğinizde dişler de bu plağın içine girmeye zorlanarak dişlerin hareketi sağlanır ve böylece dişler her plak değişiminde biraz daha hareket eder.

INVISALIGN İÇİN YAŞ SINIRI VAR MIDIR?

Invisalign, hem gençlere hem de yetişkinlere rahatlıkla uygulanabilir. 12 yaşından 80 yaşına kadar rahatlıkla takılabilir.

INVISALIGN TEDAVİ ÜCRETLERİ PAHALI MIDIR?

Diğer tüm ortodontik tedavilerde olduğu gibi, şeffaf plaklar ile tedavi ücreti, çapraşıklığın ve tedavinin zorluğuna bağlıdır. Invisalign konforuna ve rahatlığına göre çok pahalı bir yöntem olmamakla beraber, sabit ortodontik tedavilere göre daha maliyetlidir ancak fiyat geleneksel braket tedavilerine yakındır. Tedavi fiyatları, tedaviyi yapacak olan doktor tarafından belirlenmektedir.

Dişlerin doğru ve planlandığı gibi hareket etmesini sağlamak için tedavinin tüm süreci kontrol altında tutulmalıdır. Genel olarak, diş hareketlerini kontrol etmek için aralıklı kontrol planlaması yapılmalıdır. ⁣⁣Planlama, tedavinin en önemli parçasıdır!  ⁣⁣Niyetimiz her zaman hastalarımız için mümkün olan en iyi sonucu elde etmektir.  ⁣⁣Invisalign ile ilgili sorularınız için kliniğimizle iletişime geçmekten çekinmeyin .

 Gülümsemenize yardımcı olmak, yapmayı en sevdiğimiz şeydir! 

Ücretsiz Randevu için Hemen Ara!!!

0552 787 72 71

0252 382 72 71

Yorum Bırakın

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba
Randevu oluşturmak ya da bizlere soru sormak için yazabilirsiniz.